ICC Turkey
TOBB VE ICC TÜRKİYE HEYETİ, “12. DÜNYA ODALAR KONGRE”SİNE KATILDI. 23-25 Kasım 2021

 

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) çatısı altında faaliyet gösteren Dünya Odalar Federasyonu’nun (WCF) iki yılda bir dünyanın farklı bölgelerinde düzenlediği Dünya Odalar Kongresi’nin 12 ncisi, 23-25 Kasım 2021 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirildi. Kongreye; TOBB ve ICC Türkiye Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet katıldı. Söz konusu heyet; TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu; TOBB YK Sayman Üyesi ve ICC Türkiye Başkan Yardımcısı, Ankara TB Başkanı Faik Yavuz; ICC Türkiye Başkan Yardımcısı ve Trabzon TSO Başkanı Dr. Suat Hacısalihoğlu; ICC Türkiye Başkan Yardımcısı ve Mersin TB Başkanı Ö. Abdullah Özdemir; ICC Türkiye YK Üyelerinden Afyonkarahisar TSO Başkanı Hüsnü Serteser; Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan ve Nizip TB Başkanı İbrahim Sarı'dan oluştu.


Özel Ödül


12. Dünya Odalar Kongresi'nde TOBB ve ICC Türkiye "Özel Ödül"e layık görüldü.
Afganistan'da yaşanan olaylar neticesinde, ICC Afganistan personelinin Kabil'den tahliyesine ilişkin verilen destek neticesinde, ICC Genel Sekreteri John Denton tarafından TOBB ve ICC Türkiye'ye özel ödül verildi. Ödülü; TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoglu, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve ICC Türkiye Başkan Yardımcısı Faik Yavuz ve ICC Türkiye Genel Sekreteri H. Banu Yılmaz Doğan aldı.


Odalar Yarışması


Dünyanın her köşesinden çeşitli Odalarının katılımıyla gerçekleştirilen Kongrede, her yıl olduğu gibi bu yılda 4 kategoride Odalar Yarışması düzenlendi. Kongre kapsamında, 4 kategoride finale kalan 16 Oda, Dubai’de sunum yaptı.
Finalde ülkemizi;

  • En İyi İklim Projesi kategorisinde Eskişehir Sanayi Odası ve
  • En Sıradışı proje kategorisinde ise Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası başarıyla temsil etti.

 

Yarışmada birincilik Ödülünü alan Odalar aşağıda sıralanmıştır.

  • En İyi Dijital Proje Kategorisinde, Lima Ticaret Odası (Peru)
  • En İyi Dayanıklılık Projesi Kategorisinde, Lüksemburg Ticaret Odası
  • En iyi İklim Projesi Kategorisinde Doğu Lancashire Ticaret Odası (İngiltere)
  • En Sıradışı Proje Kategorisinde Potsdam Ticaret ve Sanayi Odası (Almanya)

 

Kongre fotoğrafları için tıklayınız.