ICC Turkey
ICC ve “Mind the Bridge” işbirliğinde alanında öncü şirketlere “KURUMSAL START-UP YILDIZLARI (CSS)” Ödülleri verilecek.

Şirketler ve start-up’lar arasındaki işbirliği, eğer doğru yapılırsa, her iki tarafa da büyük bir katkı sağlar.
Start-up’lar büyümeleri için fırsatlar sunan çok değerli bir kaynağa ve pazara erişirken büyük şirketler de bu işbirliği ile önemli inovasyon usullerine ulaşabilmektedirler. Ancak, bunu doğru yapmak zor ve işbirliği usulleri de sürekli bir değişim içerisinde. Bu nedenle, bunu iyi yapanların öncü olarak “Kurumsal Start-up ​​Yıldızları (CSS)” olarak ödüllendirilmeleri hedeflenmektedir.
ICC'nin “Mind the Bridge” işbirliği ile küresel düzeye taşınan “Kurumsal Start-up ​​Yıldızları (CSS)” Ödülleri, ICC Girişimcilik Merkezi’nin en önemli girişimlerinden biridir.
Son başvuru tarihi, 20 Haziran 2021’dir.  
BAŞVURU

 

Ödüle ilişkin Bilgi
“Kurumsal Start-up ​​Yıldızları” Ödülleri, Avrupa Komisyonu’nun Start-up Avrupa inisiyatifi kapsamında 2016’dan itibaren düzenlenmektedir.
ICC ve uluslararası danışmanlık firması “Mind the Bridge” işbirliğinde 2020 yılında “Kurumsal Start-up ​​Yıldızları” Ödülleri, ilk kez küresel düzeyde verilmiştir.
Bu ödül ile, açık inovasyon alanındaki en aktif kurumsal şirketlerin tanınmasını amaçlamaktadır.

 

Kimler ödüllere başvurmalı?
“Kurumsal Start-up Yıldızları” Ödülleri; şirketlerin alanında lider olarak tanınması, ekonomik rekabetçiliğin artırılması ve yeni nesil iş dünyası liderlerinin desteklenmesi için bir fırsat olacaktır. Satın almalar/lisanslama/ortaklıklar, doğrudan yatırımlar veya diğer özel dahili programlar aracılığıyla yeni kurulan start-uplarla karşılıklı yararlı ortaklıklar kurmak için çalışan inovasyon lideri şirketler ödüllere başvurmaktadır.
Başvuran tüm şirketler;

  • “Mind the Bridge” tarafından hazırlanacak olan açık inovasyon pratiklerine ilişkin karşılaştırmalı bir rapor alacaklar.
  • Küresel düzeydeki en iyi uygulamalarla uygun olacak şekilde stratejilerinin nasıl iyileştirileceğine ilişkin  tavsiyeler alacaklar.
  • Sadece davetlilerin katılabildiği ve seçilmiş 70+ scale-up ve 50+ uluslararası şirketini biraraya getirecek olan bir Scale-up Zirvesine katılma fırsatına sahip olacaklar.

 

2020 yılı CSS Ödüllerine ilişkin Bilgi
2020 yılı CSS Ödülleri'ne dünyanın her yerinden 100'e yakın şirket başvurdu.
İlk üçe giren şirketler;

  • Mastercard,
  • Bosch Group ve
  • BP

2020'de En İyi 25 Kurumsal Start-up ​​Yıldızları arasında yer alan şirketler aşağıdaki gibidir:
ABB, AB InBev, Autodesk, BBVA, BNP Paribas, BNY Mellon, Enel, ENGIE, Hewlett Packard Enterprise, HSBC , Iberdrola, KPN, NESTLÉ, PepsiCo, Samsung, SAP, Schneider Electric, Shell, Siemens, Sodexo, Telefónica ve Vodafone.
Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Cédric O'nun açılış konuşmalarını da içeren Dijital Ödül Töreni'ni görmek için tıklayınız.
Daha fazla bilgi için ICC Türkiye Milli Komitesi ile iletişime geçebilirsiniz.