ICC Turkey
ICC Türkiye Heyeti, “11. Dünya Odalar Kongresi”ne katıldı.

ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Hacısalihoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Hüsnü Serteser, Erol Derici, Hasan Çakırmelikoğlu, Asilhan Arslan ve İbrahim Sarı ile ICC Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Genel Konsey Üyesi ve TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ile ICC Türkiye Genel Sekreter V. H. Banu Yılmaz ve Uzman Yardımcısı H. Nuri Sinanoğlu’ndan oluşan ICC Türkiye Heyeti, 12-14 Haziran 2019 tarihlerinde Rio de Janeiro’da gerçekleştirilen “11. Dünya Odalar Kongresi”ne iştirak etti.​


ICC Türkiye heyeti, Kongre vesilesiyle Dünya Odalar Federasyonu Başkanı Hamad Buamim, ICC Brezilya Başkanı Daniel Feffer, Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Khalifa Bin Jassim Bin Mohammed Al-Thani, ICC Kolombiya Başkanı Monica de Greiff ve Brezilya Ticaret ve İş Dünyası Kuruluşları Konfederasyonu (CACB) Başkanı George Pinheiro ile görüşmeler gerçekleştirdi.


Kongre kapsamında ayrıca “Dünya Odalar Yarışması” düzenlendi. Dünya genelinde toplamda 74 Oda’nın 3 kategoride katıldığı yarışmada ülkemizden Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası olmak üzere dört Odamız finale kaldı. ICC Türkiye Heyeti, finale kalan Odalara sunumları aşamasında da destek olmak üzere Kongre’de hazır bulundu.