ICC Turkey
NETFLIX, HABİTAT DERNEĞİ ve ICC TÜRKİYE İŞBİRLİĞİNDE BAŞLATILAN “GELECEĞİN EKRANI PROJESİ” İLK ETKİNLİĞİNE “ÖĞRETMEN BULUŞMALARI” İLE BAŞLIYOR!

 

Geleceğin Ekranı Projesi ilk etkinliğine “Öğretmen Buluşmaları” ile başlıyor!


Netflix, ICC Türkiye Milli Komitesi ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Geleceğin Ekranı Projesi kapsamında düzenlenen ilk etkinlik “Öğretmen Buluşmaları” 12 – 13 Ekim 2021 tarihlerinde, saat 19.00 – 21.00 arasında gerçekleştirilecektir.


Öğretmen buluşmaları ile dijital vatandaşlık, dijital güvenlik ve dijital okuryazarlık kavramlarının toplum geneline yayılması ve öğrenciler özelinde dikkat edilmesi gereken noktaların interaktif yöntemlerle öğretilmesini hedeflenmektedir.


Dijital çağda yaşayan bir öğretmen olarak öğrencilerinin ekranı güvenli kullanmasına katkı sunmak isteyen tüm öğretmenlere açıktır.


Öğretmen Buluşmaları Eğitim İçeriği:

  • Dijital Çağda Öğretmenlik
  • Teknoloji ve Çocuk Gelişimi
  • Öğrencileri Dijitalde Yakalamak
  • Dijital Çağda Çocuk Hakları
  • Dijital Denge

Kimler başvuruda bulunabilir?
Buluşma, eğitim içeriği hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen öğretmenlerin katılımına açıktır.  
Eğitimimiz kontenjanla sınırlıdır.
Buluşma Tarih ve Saati: 12 – 13 Ekim 2021, saat 19.00 – 21.00
Son Başvuru Tarihi: 11 Ekim 2021
BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Her türlü sorunuz için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Proje Hakkında
Netflix, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Geleceğin Ekranı Projesi, dijital vatandaşlık, dijital güvenlik ve dijital okuryazarlık kavramlarının toplum geneline yayılması ve genç nesillere bilinçli içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılmasını hedeflemektedir. Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitim içerikleriyle, dijital ebeveynlik kavramının ve öğrenciler özelinde dikkat edilmesi gereken noktaların ebeveynlere etkili ve interaktif bir şekilde öğretilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, eğitimlere ek olarak, “Bilgilendirici Podcastler” ve “Netflix Haber Merkezi İçerikleri” gibi eğitici içerikler ve “Öğretmen Eğitim Buluşmaları,” “Dijital Aile Buluşmaları” ve “Dijital Güvenlik Zirvesi” düzenlenmesi planlanıyor.