ICC Turkey
Ankara Ticaret Odası ve Gaziantep Ticaret Odası, Cenevre’de 2023 Dünya Odalar yarışmasında kategorilerinde birinci oldu. – 23 Haziran 2023

“13’üncü Dünya Odalar Kongresi” kapsamında dünya çapındaki Odaların katılımıyla düzenlenen 2023 yılı Dünya Odalar Yarışmasında; En iyi Ortaklık Projesi Kategorisinde İstanbul Sanayi Odası; En iyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi kategorisinde Ankara Ticaret Odası ve En iyi Cinsiyet Eşitliği Projesi kategorisinde ise Gaziantep Ticaret Odası finale kaldı.Finale kalan Odalarımız, 21 – 23 Haziran 2023 tarihlerinde Cenevre’de final sunumlarını gerçekleştirdiler. 
Finalin sonucunda;

  • En iyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi kategorisinde Ankara Ticaret Odası ve
  • En iyi Cinsiyet Eşitliği Projesi kategorisinde Gaziantep Ticaret Odası

birinciliği ülkemize taşıdılar. Kazananların ödülleri, 23 Haziran 2023 tarihindeki gala yemeğinde takdim edildi.

 

2023 yılı Dünya Odalar Yarışması
ICC’nin bünyesinde faaliyet gösteren Dünya Odalar Federasyonu (WCF) tarafından her iki yılda bir Dünya Odalar Kongresi düzenlenmektedir. Bu kapsamda, “13’üncü Dünya Odalar Kongresi”, 21-23 Haziran 2023 tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleştirilmiştir.


Dünya Odalar Kongreleri kapsamında, 2003 yılından itibaren Odalar arasında proje yarışması düzenlenmektedir. Dünya Odalar Yarışması, tüm dünyadaki ticaret ve sanayi odaları tarafından geliştirilen yenilikçi projelerin yarıştığı ilk ve tek platformdur. “13’üncü Dünya Odalar Kongresi” kapsamında düzenlenen 2023 yılı Dünya Odalar Yarışmasında; “En İyi Oda Modeli İnovasyon (Chamber Model Innovation-CMI) Projesi”; “En İyi Cinsiyet Eşitliği Projesi”, “En İyi Ortaklık Projesi” ve En Sıradışı Proje” olmak üzere dört farklı kategori yer almıştır.


Fotoğraflar için tıklayınız...