ICC Turkey28 Aralık 2015 / İstanbul -Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve Milletlerarası Tahkim Kanununun Uygulaması Çalıştayı yapıldı.

ICC Türkiye Milli Komitesi, geleneksel olarak her sene düzenlediği Milletlerarası Tahkim Seminerlerinden farklı olarak bu yıl Türk Hukukunda tahkimi düzenleyen temel kanunlar olan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve Milletlerarası Tahkim Kanunun uygulaması ile ilgili deneyimleri paylaşmak ve değişiklik önerilerini tartışmak üzere geniş katılımlı bir çalıştay düzenlemenin faydalı olacağı düşünerek, 28 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsünde, “Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve Milletlerarası Tahkim Kanununun Uygulaması” konulu bir çalıştay düzenledi.

Çalıştay’a katılanlar, uygulamacıların ve uzmanların tahkim deneyimlerinden yararlanarak, tahkimi düzenleyen hükümlerde yapılmasını istediği değişiklikleri ve önerileri, yazılı ve sözlü olarak ifade etme imkanı buldu.

Açılış konuşmalarını İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, Hukuk Muhakemeleri Kanunu Bilim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Öztek ve Milli Komitemiz Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ziya Akıncı’nın yaptığı Çalıştay’da; oturumlar Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bahadır Erdem ve Prof. Dr. Cemal Şanlı, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercüment Erdem, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemile Demir Gökyayla, İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Yeşilırmak ile Esin Avukatlık Ortaklığı’ndan Dr. İsmail G. Esin’in modetatörlüğünde yapıldı.